Oszczędzanie | Jak wyjść z długów | Jak kontrolować wydatki
Blog > Komentarze do wpisu

10 najpopularniejszych wpisów

Oto lista 10 najpopularniejszych wpisów, jakie pojawiły się na frugal.blox.pl. Przygotowałem je z 2 powodów:

1. Chciałbym, aby każdy nowy czytelnik miał możliwość szybkiej orientacji w tym, co działo się na blogu wcześniej.

2. Chcę umieścić je w bocznej szpalcie, jako mini-przewodnik po blogu.

Ale mam nadzieję, że również wszyscy, dla których mam przyjemność pisać od początku, skorzytają z tej listy, by wrócić do wpisów, które były szczególnie użyteczne lub przeczytać to, co ich ominęło.

Listę sporządziłem głównie na podstawie statystyk z Google Analytics, odzewu w komentarzach oraz własnego widzimisię ;) Kolejność pewnie mogłaby być nieco inna, (albo i jeszcze zupełnie inna) ale co tam... jest tak:

1. Nasza kasa. Arkusz kalkulacyjny do kontroli domowych wydatków

2. 5 rzeczy, na których powinno się oszczędzać

3. Jak (lub nie) oszczędzają Polacy?

4. 10 sposobów na porządek w domowym budżecie

5. Co zrobić, żeby wyjść z długów?

6. Po co dawać napiwki?

7. 5 zalet prowadzenia domowego budżetu

8. Długi, oszczędności, inwestycje... Co najpierw?

9. Przyczyny biedy

10. Jak stworzyć fundusz awaryjny?

sobota, 10 października 2009, frugal

Polecane wpisy

  • Pół roku niepisania

    Od pół roku nie napisałem tu ani słowa. A statystyki wskazują, że wciąż na frugal.blox.pl zaglądają czytelnicy. Bywają dni, że zaglądacie tłumnie. Zdumiewające!

  • Czy zawsze opłaca się kupić używane auto?

    W związku z tym, że mój 9letni samochód zaczyna coraz częściej uskarżać się na swoją starość (które to skargi kończą się wizytą u mechanika) zacząłem myśleć o z

  • Co słychać?

    Ostatnie tygodnie zupełnie nie sprzyjały pisaniu z kilku powodów: a) oblepiające upalne powietrze nie sprzyja skupieniu i pracy. b) nadeszły wakacje, więc trzeb

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/10/10 21:09:45
Wlasnie spojrzalam na arkusz. Az tak nie rozmienam sie na drobne prowadzac domowy budzet (mam na mysli kategorie: jedzenie, higiena, chemia- u mnie to jedna kategoria), ale z pewnoscia dla wielu osob pomocny:)
-
frugal
2009/10/11 11:18:49
@zuzair: Oddzieliłem jedzenie od chemii i higieny dlatego, że na chemię i higienę wydajemy zawsze te same kwoty. Nie ma tu ryzyka jakiegoś "przegięcia". Natomiast w rubryce jedzenie najczęściej zdarzało nam się przekroczyć ustaloną kwotę. Dlatego postanowiliśmy mieć stały podgląd (powiem więcej... na samym początku wprowadzania porządków w naszych finansach mieliśmy osobny podarkusz "Jedzenie" z rubrykami "słodycze" "obiady" "napoje" "jedzenie na mieście" itd. itd. - ponieważ musieliśmy ustalić, dlaczego tak dużo wydajemy akurat na jedzenie i gdzie są przecieki; Teraz już wiemy i tylko pilnujemy ustalonego budżetu).
-
Gość: Ania, *.hebragasse.xdsl-line.inode.at
2009/10/11 15:34:11
Moim zdaniem każdy powinien spersonalizować swój arkusz. Mniej więcej wiemy co może stanowić zagrożenie dla naszego budżetu i takie kategorie należy moim zdaniem wydzielić, aby móc je lepiej kontrolować. Np niektórzy mają osobną kategorię na alkohol, zamiast wpisywać go w jedzenie, a inni buty osobno od ubrań :)
Frugal

Wypromuj również swoją stronę